Oil Can Grooming Classic Cream - vooraanzicht potje op witte achtergrond
1 / 3
Oil Can Grooming

Oil Can Grooming Classic Cream | Kevyt pito/kiilto

€20,45

Oil Can Grooming Classic Cream on vesipohjainen cream-pomade kevyellä pidolla ja luonnollisella kiillolla. Perustuu 50- ja 60-luvun klassiseen barbershop-tyyliin. Sopii ohuille ja normaaleille hiuksille, lyhyistä ke...

Täysi kuvaus →
PitoKevyt
PintaLuonnollinen kiilto
PerusVesi
Sisältö100 g
1
Toimitus Tilaa ennen klo 17:00, lähetämme tänään
Ilmainen toimitusToimitus alkaen €45
Neuvoja Henkilökohtaisesti räätälöity hiustyyppisi mukaan
Oil Can Grooming Classic Cream | Kevyt pito/kiilto €20,45
Sopiiko tämä sinulle? Hiustyypittäin

Mille hiuksille sopii? Oil Can Grooming Classic Cream?

Tuotteen sopivuus hiustyypeittäin. Katso alta, mikä sopii hiuksillesi.

Ohuet hiukset Sopii hyvin
Normaalit hiukset Sopii hyvin

Mitä tämä tuote tekee?

Oil Can Grooming Classic Cream on vesipohjainen cream-pomade kevyellä pidolla ja luonnollisella kiillolla. Perustuu 50- ja 60-luvun klassiseen barbershop-tyyliin. Sopii ohuille ja normaaleille hiuksille, lyhyistä keskipitkiin.

Tämä on tuote sinulle, joka haluat näyttää huolitellulta ilman, että hiukset näyttävät ylityylitellyiltä. Kevyt pito pitää hiuksesi muodossa, hienovarainen kiilto antaa juuri sen viimeisen silauksen. Ei sovellu, jos tarvitset vahvaa pitoa.

Mitä Oil Can Grooming Classic Cream tekee?

Classic Cream sijoittuu toiminnallisesti grooming tonicin ja kevyen pomaden väliin. Cream-koostumus levittyy tasaisesti hiuksiisi ja antaa kevyen rakenteen tuntumatta raskaalta. Hiuksesi laskeutuvat luonnollisesti, liikkuvat mukana ja näyttävät huolitelluilta. Ei tiukkaa lookia, ei peilikiiltoa. Sen sijaan ajaton barbershop-tyyli, jossa näyttää siltä, ettet ole nähnyt paljoa vaivaa.

Vesipohjaisuus tarkoittaa, että tuote pestään pois tavallisella vedellä, ilman shampootemppuja. Tuoksussa on klassinen barbershop-sävy: hienovarainen, ei makea, katoaa tunnin tai parin jälkeen.

Minkälaisille hiuksille Classic Cream sopii?

Sopii hyvin Sopii huonommin
Ohuet hiukset Paksut hiukset
Normaalit hiukset Pitkät hiukset (yli 15 cm)
Lyhyet hiukset Vahva pompadour tai slick-back
Keskipitkät hiukset Tiukka moderni muotoilu
Klassinen vintage-look Kampaukset, joiden on pysyttävä tiukasti koko päivän

Miten Oil Can Grooming Classic Creamia käytetään?

  1. Kuivaa hiukset pyyhekuiviksi. Pyyhekuiviin hiuksiin cream levittyy tasaisesti ja vaikuttaa hiusten rakenteeseen. Täysin kuiviin hiuksiin se jää enemmän pinnalle.
  2. Ota oikea määrä. Lyhyet hiukset: puoli sormenpäätä. Keskipitkät hiukset: yksi sormenpää. Liikaa antaa raskaan tunteen ilman lisäpitoa.
  3. Lämmitä cream kämmenten välissä kunnes se tuntuu pehmeältä ja tasaiselta. Kymmenen sekunnin hierominen riittää.
  4. Levitä hiuksiin takaa eteenpäin. Muotoile kampaus sen jälkeen käsilläsi tai kammalla. Uudelleenmuotoilu on mahdollista koko päivän.

Vertaa Oil Can Grooming Original Pomadeen

Original Pomade tarjoaa vahvan pidon ja enemmän kiiltoa. Classic Cream on paljon kevyempi ja sopii sinulle, joka et halua tiukkaa 1950-luvun lookia, mutta kuitenkin jotain enemmän kuin luonnollisen. Iltaan tai muodollisiin tilaisuuksiin valitse Original. Päivittäiseen käyttöön, kun hiustesi on vain näytettävä hyvältä, Classic Cream toimii erinomaisesti.

Verrattuna grooming toniciin: tonic on nestemäinen ja antaa vain kevyen vahvistuksen pre-stylerinä. Classic Creamilla on näkyvä cream-koostumus ja se antaa huomattavan pidon, joka kestää koko päivän. Sinulle, joka haluat jotain enemmän kuin tonicin, mutta vähemmän kuin pomaden, tämä on juuri oikea välituote.

Yhdistä

Haluatko lisää volyymia etukäteen? Käytä Benchmark Grooming Sprayta kosteisiin hiuksiin ennen föönausta. Spray antaa volyymia ja nostetta juurille, Classic Cream hoitaa viimeistelyn sen jälkeen.

Päivinä, jolloin haluat hieman enemmän pitoa, voit lisätä ripauksen Crafting Clayta pintakerrokseen. Näin yhdistät cream-tuotteen kevyen luonnollisen pohjan valikoivaan vahvaan pitoon juuri siellä, missä sitä tarvitset.

Usein kysytyt kysymykset Classic Creamista

Minkälaisille hiuksille Oil Can Grooming Classic Cream sopii?

Ohuille ja normaaleille hiuksille, lyhyistä keskipitkiin. Paksuille hiuksille kevyt pito on liian heikko pitämään kampausta paikallaan. Pitkät hiukset (yli 15 cm) aiheuttavat myös ongelmia: pito jakautuu epätasaisesti.

Miten Classic Cream pestään pois?

Pelkästään suihkussa vedellä, shampoota ei tarvita. Vesipohjainen tuote liukenee kosketuksessa veden kanssa. Jos käytät paljon tuotetta päivän aikana, voit käyttää shampoota kerran, mutta se on harvoin tarpeen.

Voiko Classic Creamia käyttää kuiviin hiuksiin?

Voit, mutta se toimii paremmin pyyhekuiviin hiuksiin. Kuiviin hiuksiin cream jää enemmän pinnalle ja antaa vähemmän rakennetta hiusten koko pituudelle.

Onko Classic Cream sama kuin grooming tonic?

Ei. Grooming tonic on nestemäinen ja toimii pre-stylerinä kosteisiin hiuksiin. Classic Cream on todellinen cream-pomade, jonka levität föönauksen jälkeen ja joka antaa pitoa ja kiiltoa. Tonic valmistelee hiuksesi, cream on viimeistely.

Kuinka paljon Classic Creamia tarvitsen kerrallaan?

Puoli sormenpäätä lyhyisiin hiuksiin, yksi sormenpää keskipitkiin hiuksiin. Aloita aina pienemmällä määrällä: liian vähän voit lisätä, liikaa antaa raskaan tunteen, joka litistää hiuksesi.

Lisää Oil Can Groomingilta

Tutustu koko Oil Can Grooming -kokoelmaan tai löydä valikoimamme cream-pomadeja ja muotoilutahnoja.

Tuotetiedot

  • Tyyppi: Cream-pomade (klassinen tyyli)
  • Pohja: Vesipohjainen. Pestään pois vedellä.
  • Pito: Kevyt
  • Viimeistely: Kevyt luonnollinen kiilto
  • Hiustyyppi: Ohuet ja normaalit hiukset
  • Hiusten pituus: Lyhyet ja keskipitkät
  • Ei sovellu: Pitkät hiukset yli 15 cm, vahva pompadour tai slick-back
  • Tuoksu: Klassinen barbershop-sävy, hienovarainen, katoaa 1-2 tunnin kuluttua
  • Arvioitu käyttöaika: 3–5 kuukautta päivittäisessä käytössä

Päivitetty: toukokuu 2026 · Tekijä: Team Barberproducten

Näin käytät sitä

  • Pyyhekuivat hiuksetTyöstä tuote kevyesti kosteisiin hiuksiin. Ei läpimärkiin, ei kuiviin.
  • Aloita pienestäSormenpään verran riittää useimpiin hiusten pituuksiin. Lisää voit aina lisätä.
  • Levitä käsiesi väliinHiero tuote ensin kämmenten välissä, ennen kuin työstät sen hiuksiin.
  • Muotoile kammalla tai sormillaSiisteihin lookeihin kampa, luonnollisiin lookeihin sormesi.
  • PestävyysLämmin vesi. Tarvittaessa shampoo, jos olet muotoillut hiuksia kaksi kertaa päivässä.

Mitä se sisältää?

Aqua (Water), Petrolatum, Caprylic/Capric Triglyceride, VP/VA Copolymer, Cera Alba (Beeswax), Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Cetearyl Alcohol, PVP, Glycerin, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Ceteareth-25, Lanolin, Parfum (Fragrance), Xanthan Gum, Benzyl Alcohol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Eugenol, Linalool, Coumarin, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone.

Allergeenit

Bevat parfum (Fragrance) met de geurallergenen Eugenol, Linalool, Coumarin, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone en Benzyl Alcohol (EU-lijst). Bevat ook lanoline (Lanolin).

Etkö ole varma sopivuudesta?

Anna meidän auttaa sinua valitsemaan.

Neljä kysymystä hiuksistasi, lookistasi ja etsimästäsi pidosta. Lopuksi tiedät, sopiiko tämä tuote sinulle vai toimiiko jokin muu paremmin.

Avaa Hiusopas
Saatat olla kiinnostunut myös näistäKatso kaikki →

Myös kiinnostavaa Jos harkitset tätä

Arvostelut

Mitä muut sanovat

Tämän tuotteen ostaneiden asiakkaiden varmennetut arvostelut. Hallinnoi Judge.me.

Usein kysytyt kysymykset

Tietoa Oil Can Grooming Classic Cream

Voor welk haartype is de Oil Can Grooming Classic Cream?

Voor dun tot normaal haar, kort tot middellang. Bij dik haar is de lichte hold te weinig om het kapsel op zijn plek te houden. Lang haar (boven 15 cm) geeft ook problemen: de hold verdeelt ongelijk.

Hoe was ik de Classic Cream eruit?

Gewoon onder de douche met water, geen shampoo nodig. Waterbasis lost op bij contact met water. Bij veel product op een dag kun je één keer shampoo gebruiken, maar dat is zelden nodig.

Mag de Classic Cream op droog haar?

Dat kan, maar het werkt beter op handdoekdroog haar. Op droog haar blijft de cream meer op de oppervlakte en geeft minder structuur door de hele lengte van je haar.

Is de Classic Cream hetzelfde als een grooming tonic?

Nee. Een grooming tonic is vloeibaar en werkt als pre-styler in vochtig haar. De Classic Cream is een echte cream-pomade die je aanbrengt na het föhnen en die hold en glans geeft. De tonic bereid je haar voor, de cream is de finishing.